SW-bedrijven aan de slag met project ‘Gezonde bedrijfsvoering’
Uit onderzoek van SBCM blijkt dat verzuim kan dalen door onder meer de bedrijfsleiding hierin een grote rol te geven. Zo kunnen werkleiders zich meer focussen op wat medewerkers nog wél kunnen. Om deze redenen zette SBCM het project ‘Gezonde bedrijfsvoering’ op. Tot 1 februari 2009 konden SW-bedrijven zich hiervoor aanmelden. De uitkomst: vijf aanvragen zijn gehonoreerd, waarna het project van start is gegaan.
Aan de slag!
De deelnemende bedrijven zijn De Avelingengroep, Caparis, Patijnenburg, Reestmond en De Sluisgroep. Komend jaar gaan zij individueel aan de slag met een organisatiegerichte aanpak op maat, passend bij het bedrijf en de medewerkers. SBCM stelt hiervoor een tegemoetkoming in de kosten beschikbaar. Deze vier bedrijven zijn gekozen op basis van hun verzuimaanpak tot nu en de inhoudelijke motivatie om aan het project deel te nemen. Doorslaggevend was de rol die aan de bedrijfsleiding werd toebedeeld om verzuim te voorkomen en terug te dringen. Hierbij speelt in het achterhoofd dat verzuim voor een groot deel gedrag is dat een bedrijf zelf kan beïnvloeden.
Kennisdeling
Een belangrijke voorwaarde van SBCM voor deelname van de SW-bedrijven was niet verrassend: het ter beschikking stellen van kennis en ervaringen. Hiervoor komen de deelnemende SW-bedrijven twee keer bij elkaar. Eind april geldt dit voor de Arbeid- en Organisatieadviseurs; begin juni voor alle deelnemers. Ook maken zij tussentijdse procesevaluaties. Het project loopt af in januari 2010, waarna alle SW-bedrijven alle opgedane kennis kunnen benutten. Via deze nieuwsbrief houden wij u op de hoogte over de wijze waarop.
Meer informatie
Voor tussentijdse vragen kunt u contact opnemen met de projectleider, Arie van Dijk. Telefoon: 070-376 58 56. E-mail: a.vandijk(at)caop.nl.








