Home » Praktijkvoorbeelden » Werkkracht aan de slag met WPO
Praktijkvoorbeeld

Werkkracht aan de slag met WPO

Met werkplekopleiden (WPO) kunnen werknemers hun algemene werknemersvaardigheden verder ontwikkelen op de werkvloer. Begin 2024 is een pilot gestart om de WPO-materialen te vernieuwen en te testen. Sociaal ontwikkelbedrijf Werkkracht was één van de deelnemers aan deze pilot. Lees hoe de WPO-vernieuwing haar weg vindt binnen Werkkracht.

Werknemers die aan de slag gaan met WPO leren via hun dagelijkse werkzaamheden nieuwe skills. Denk aan het opvolgen van instructies, omgaan met tegenslag, samenwerken en afspraken nakomen. De werknemer krijgt van zijn leidinggevende opdrachten om één of meer van de acht skills te oefenen. Het dagelijks werk en het reflecteren daarop is het middel om het leerdoel van een opdracht te bereiken. De werknemer leert dus terwijl hij werkt.

Pilot vernieuwde WPO-materialen

In 2024 is een kleinschalige pilot gestart met een aantal bedrijven. Samen met deze bedrijven zijn de vernieuwde WPO-materialen gemaakt en getest. De aanleiding voor deze pilot was een onderzoek uit 2013 waaruit bleek dat er behoefte is aan tools om algemene werknemersvaardigheden op een systematische manier te ontwikkelen.

Op een gestructureerde en bewuste manier werken aan de eigen ontwikkeling. Dat doen de deelnemers van de pilot ‘WPO-vernieuwing’. Projectleider Ros Houben van SBCM zegt het volgende: ‘Juist voor deze mensen is het belangrijk dat er op een gedegen manier aandacht wordt besteed aan het ontwikkelen en versterken van algemene werknemersvaardigheden.’

WPO in de praktijk: Werkkracht aan de slag

Sociaal ontwikkelbedrijf Werkkracht was één van de deelnemers aan de pilot met de vernieuwde WPO-methodiek. In mei/juni 2025 zal de WPO-vernieuwing haar weg vinden binnen Werkkracht. Werkplekopleiders en coaches zorgen samen voor een leeromgeving waarin werknemers op de werkvloer gericht kunnen groeien.

Lees hoe Werkkracht WPO toepast in de praktijk

Meer informatie?

Delen op socials